VAT w budownictwie (szkolenie on-line)

Świadczenie usług budowlanych, zastosowanie właściwej stawki podatku VAT, właściwe ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego, jak również właściwe ustalenie kwoty przychodów z tytułu realizacji usług budowlanych jest w niektórych przypadkach przedmiotem licznych sporów z organami podatkowymi. Wiele działów księgowości firm budowlanych i biur księgowych, ma liczne problemy z właściwą interpretacją przepisów prawa w tym zakresie. Dochodzą do tego kontrowersje budzi stosowanie obniżonej stawki 8% na usługi w zakresie budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym oraz duże problemy z właściwym określeniem sposobu opodatkowania usług budowlanych świadczonych w innych Państwach UE. Jeśli Ty również masz z tym problem – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

Biorąc udział w szkoleniu poznasz najnowsze interpretacje podatkowe i orzeczenia sądów dotyczące:

 • sposobu opodatkowania usług budowlanych obniżoną stawką VAT,
 • sposobu opodatkowania usług budowlanych wykonywanych na terenie innych krajów UE,
 • sposobu ustalania podstawy opodatkowania VAT przy usługach budowlanych,
 • momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT w przypadku usług budowlanych.

Upewnisz się ponadto:

 • Jakie usługi mogą być zakwalifikowane jako usługi budowlane objęte społecznym programem mieszkaniowym,
 • Jak prawidłowa zakwalifikować z punktu widzenia VAT kary umowne i kaucje gwarancyjne.
Szkolenie składa się z następujących elementów:
 1. Nagranie wideo (4 części) - prezentujące w przystępny sposób najważniejsze aspekty szkolenia.
 2. E-booki do każdego nagrania prezentujące w sposób szczegółowy materiał z nagrania.
 3. Akty prawne i orzeczenia omawiane w tkacie kursu.
 4. Test końcowy sprawdzający wiedzę i uprawniający do odbioru certyfikatu.
 5. Wsparcie doradcze (tylko dla pakietu VIP)

KOSZT SZKOLENIA: 499,00 ZŁ

Zapisz się na szkolenie wysyłając do nas maila na adres sekretariat@kancelariaab.pl wpisując w tytule nazwę szkolenia lub skorzystaj z zapisu poprzez formularz kontaktowy.


* Wyrazam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgloszeniu przez Kancelarie Prawa Podatkowego Doradca Podatkowy dr Agata Blaszczyk z siedziba w Katowicach przy ul. Glogowskiej 30 na potrzeby realizacji zgloszenia.
Wyrazam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych przez Kancelarie Prawa Podatkowego Doradca Podatkowy dr Agata Blaszczyk z siedziba w Katowicach przy ul. Glogowskiej 30 dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a takze po wygasnieciu uslug realizowanych przez Serwis. Dane nie beda udostepniane innym podmiotom. Zgodnie z ustawa z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922 ze zm.), dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostepu do tresci swoich danych, ich poprawiania i zadania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
* Prosimy o wyrazenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie bedzie mozliwe wyslanie formularza, a takze przeslanie Panstwu odpowiedzi droga elektroniczna. W kazdej chwili przysluguje Panstwu prawo wgladu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usuniecia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofniecia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prawa Podatkowego Doradca Podatkowy dr Agata Blaszczyk. Podanie danych osobowych, które przetwarzane beda w celach marketingowych jest dobrowolne.

Dane kontaktowe

Kancelaria Prawa Podatkowego Doradca Podatkowy dr Agata Błaszczyk

ul. Głogowska 30
40-661 Katowice
Email: sekretariat@kancelariaab.pl
Telefon: 660 943 424; (32) 253 60 07

Na skróty

Aktualności Biuletyn podatkowy Oferta Partnerzy Polityka prywtaności
Doradca Podatkowy
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Projekt i wykonanie BerMar multimedia